Лазерна корекція зору

Лазерна корекція зору

Дніпропетровська обласна клінічна офтальмологічна лікарня запрошує всіх жителів міста Дніпро і Дніпропетровської області поліпшити свій зір за допомогою лазерної корекції зору.
Лазерна корекція зору сьогодні є найбільш безпечним і ефективним методом виправлення астигматизму (до ± 3,0 D), далекозорості (до +4,0 D), короткозорості (до -16,0 D) та інших захворювань. Лазерна корекція не тільки покращує зір, але і дає можливість позбутися від необхідності носити окуляри і контактні лінзи. На даний момент найпопулярнішими в світі вважаються методики LASIK і LASEK.


Що таке LASIK?
ЛАСІК (лазерний кератомілез) - це поєднання мікрохірургічного впливу і Ексімер-лазерної технології. В ході лазерної корекції використовується спеціальний прилад - мікрокератом, який попередньо створює клапоть з тканини рогівки, який відгинається, а лазерна дія проводиться вже на внутрішні шари рогівки. Після лазерної корекції зір стає краще за рахунок того, що лазер створює нову форму рогівки - «природну лінзу» нашого ока, внаслідок чого вона починає по-іншому заломлювати світлові промені, вони фокусуються на сітківці і зображення стає чітким.Переваги
• У порівнянні з методикою LASEK післяопераційний період протікає більш комфортно.
• Відсутність ризику помутніння рогівки в порівнянні з іншими методиками.
• Покращення зору відбувається вже в день операції.
• Відсутність значних обмежень на зорові навантаження після операції.
• Дозволяє проводити операцію на обох очах в один день.

Післяопераційний період
Через деякий час після операції ЛАСІК можливо буде відчуватися незначний дискомфорт: відчуття чужорідного тіла, сльозотеча, світлобоязнь.
Потім всі неприємні відчуття проходять без сліду. Помітне поліпшення гостроти зору відбувається в день операції. Значні обмеження на фізичні і зорові навантаження після LASIK відсутні. Відразу після операції ви зможете повернутися додому.

Межі застосування лазерної корекції зору по методиці LASIK
• короткозорість до -15,0D
(Лікар орієнтується на індивідуальні особливості ока);
• далекозорість + 6,0D;
• астигматизм ± 3,0D.

Протипоказання до LASIK
Відносні:
1. Катаракта, глаукома, кератоконус (витончення рогівки).
2. Монокулярність (одне око).
3. Важкі судинні захворювання організму.
4. Колагенози, артрити, цукровий діабет, системні захворювання, що впливають на процеси загоєння.
5. Пресбіопія (вікова далекозорість, яка з'являється у всіх людей після 45-50 років, пов'язана з тим, що кришталик втрачає свою еластичність і не може змінити свою кривизну при розгляданні близько розташованого предмета, тобто втрачається властивість кришталика - акомодація).
6. Проопероване відшарування сітківки.
7. Імунодефіцитні стани.

Абсолютні:
1. Вік до 18 років (вважається, що зростання організму, в тому числі очі, триває до 18 років, тобто зір може ще мінятися).
2. Прогресування рефракційних змін (не можна спрогнозувати результат).
3. Запальні захворювання очей або всього організму.
4. Спазм акомодації (спазмування м'язів кришталика, внаслідок чого з'являється «помилкова» короткозорість).
5. Вагітність, лактаційний період (гормональні зміни).
6. Зміни сітківки, які вимагають профілактичної лазерної коагуляції.

ЩО ТАКЕ LASEK?
ЛАСЕК - лазерний епітеліальний кератомілез. Застосування ЛАСЕК повністю виключає можливість розвитку кератоконусу, так як операція виконується на поверхневому шарі рогівки. При ЛАСІК піднімається весь епітелій і чверть шару строми, при ЛАСЕК піднімається тільки епітелій. Оскільки тут зберігається більше тканини рогівки, цей метод використовується в тих випадках, коли рогівка надмірно витончена і ЛАСІК не застосовують. Відмінність від ФРК полягає в тому, що при ФРК епітелій повністю видаляється, при ЛАСЕК - він залишається. Тому ЛАСЕК менш болісний і процес відновлення після нього значно швидше. Крім того, на відміну від ЛАСІК, при технології ЛАСЕК виключається пошкодження внутрішніх шарів рогівки, зокрема її строми.

Переваги
• Виключення пошкодження глибоких шарів рогівки, зокрема її строми.
• Збереження анатомії шарів рогівки.
• Можливість виправлення короткозорості, далекозорості і астигматизму у випадках, коли корекція за методикою LASIK протипоказана.
• Корекцію можна проводити при стабілізованому кератоконусі, тонкій рогівці, периферичній дегенерації сітківки.

Післяопераційний період
Після операції LASEK протягом доби можливі больові відчуття, дискомфорт, сльозотеча, світлобоязнь. Поліпшення зору ви відчуєте на наступну добу, значне поліпшення - після зняття контактних лінз. Повна стабілізація наступає до кінця першого місяця.
Межі застосування лазерної корекції за методикою LASEK
• Короткозорість до - 8 D.
• Далекозорість до +4 D.
• Астигматизм до 4 D.