Офтальмологічне відділення №1

До складу Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні входить офтальмологічне відділення №1. Це відділення є першим очним відділенням в нашому регіоні, засноване в Катеринославській земській лікарні понад століття тому. Фактично на базі відділення була створена офтальмологічна школа нашої області. Не одна тисяча офтальмологів, які працюють і продовжують працювати, не тільки в нашому регіоні, а й за його межами, пройшли навчання в цьому відділенні. Вікові традиції і досвід лікування хворих зберігаються у відділенні, поряд з постійним впровадженням в практику нових прогресивних методів лікування.

Відділення є клінічною базою кафедри неврології та офтальмології Дніпропетровської національної медичної академії. Поряд з великою практичною лікувальною роботою, у відділенні проводяться масштабні наукові дослідження. Науково - методичну та консультативну роботу у відділенні веде доцент кафедри неврології та офтальмології, доктор медичних наук Василь Микитович Сакович. У відділенні працюють 4 лікаря вищої категорії, кваліфікований середній і молодший мед. персонал.

Основні напрямки роботи відділення:

  • 1. Раннє виявлення та повноцінне лікування (яке включає методи мікрохірургії та лазерної хірургії) хворих різними видами глаукоми.
  • 2. Лікування хворих з патологією рогівки і сітківки.
  • 3. Лікування хворих з різними видами травм органа зору.
  • 4. Діагностика та лікування хворих з доброякісними і злоякісними новоутвореннями органу зору.
  • 5. Лікування хворих з патологією придаткового апарату ока та орбіти.

 

За даними видам патології органу зору у відділенні впроваджені методи лікування провідних вітчизняних і зарубіжних офтальмологічних клінік, включаючи методи мікрохірургії та лазерної хірургії. Слід зазначити, що вище перерахована патологія є так званою «не комерційною», діагностика та лікування якої вимагає високого рівня професійних знань мед. персоналу, хорошою оснащеністю медичним обладнанням, суворого дотримання алгоритму діагностики і лікування, що веде до великих витрат робочого часу. Тому комерційні медичні структури, не займаються даною патологією, хоча потреба в даній допомозі велика.

Сохранить